Finale Ligure – Monte Cucco

Aktualizováno: 21.2.2017

V měsíci srpnu jsme zavítali do italské oblasti Liguria za účelem prozkoumání vápencových lezeckých oblastí v Itálii. Počasí na cestu nám docela přálo, nespadla ani kapka, a teplé počasí se dalo snést. Kolem desáté večer jsme dorazili do cílového místa. Konkrétně do kempu v blízkosti měst Orco Feglino a Finale Ligure, který se rozprostírá v zalesněném prostoru pod skalami.

 

V této oblasti se nalézá spousta lezeckých sektorů se stovkami cest. Přímo nad kempem je to oblast Monte Cucco. Ke které vede pěší cesta napříč kempem, dlouhá přibližně 400 m. Tyčí se zde mohutné až osmdesáti metrové vápencové skály, které jsou uzpůsobené k lezení.

Z obtížnosti cest je na výběr od 4 – 8a místní klasifikace. Cesty se na první pohled zdály velmi náročné. Ovšem některé jsme po úmorné době zdolali. Cesty jsou různě dlouhé, ale zpravidla nevedou až k vrcholům skal.

Cesty je nutno vyvádět na prvním, což je zde fyzicky i psychicky náročné. Poměrně časté zde bylo i lezení v převisu.

Cesty byly kvalitně osázeny borháky a slaňáky. První borhák se nacházel zhruba ve výšce 3 – 4 m nad zemí, což už do jisté míry způsobovalo problém, pokud na cestě scházely kvalitní chyty. Rozestupy mezi jednotlivými borháky byly přibližně ve stejné vzdálenosti.

Co se chytů týče, chyty i stupy byly do jisté míry již obroušeny a díky využívání magnézia poměrně klouzaly. I přesto se za římsy či kapsy dalo držet.

Monte Cucco se dělí na několik sektorů. Orientale, Le Torre, Centrale, lI Canyon, Anfiteatro, Piccolo Canyon, Campanile e Pllaca del Polpaccio, a Sahara Wall e Machetto, které nabízí přibližně stovku různých cest.

Kemp Monte Cucco

Oblast byl oblíben i díky kempu, který byl hned pod skalami a byl zcela zdarma. Kemp byl opraven, bylo opraveno sociální zázemí kempu a z těchto důvodů je kemp nyní zpoplatněn.

Mimo jiné byla opravena příjezdová cesta a místa pro stanování jsou zasypána jemným štěrkem, což určitě bude k dobru vůči vysoké prašnosti, která v kempu byla. Několikrát se nám také stalo, že na ostrých kamenech praskla pneumatika, což nyní díky nové cestě bude také bez problému. Na nové parkoviště se vejde asi 20 aut.

Moderní technologie se dostaly i sem a v kempu se nyní můžete připojit k volné Wi-Fi.

Ceník kempu

Služba Cena za noc
Dospělí €9,50
Děti 7-14 €6,00
Děti 0-6 zdarma
Pes €2,00
Stan/osoba €2,00
Auto/den €8,00

Ceny jsou však přijatelné a průměrně v Itálii dáte za kemp 2x tolik. Snad přidanou hodnotou bude nové zázemí.

Další informace naleznete na oficiálních stránkách kempu.

3 myšlenky u článku “Finale Ligure – Monte Cucco

    1. Kemp v této oblasti je zdarma. O kemp se stará majitel pizzerie Il Rifugio pod kempem. V kempu je pitná voda, sprcha i toaleta.

    2. Tak bohužel kemp již od letošního března není zdarma. Ceny jsou uvedeny v samotném článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *