Mistrovství světa v lezení 2018

Letošní Mistrovství světa v lezení pro rok 2018 bylo již slavnostně ukončeno, pojďme se nyní společně ohlédnout na průběh a výsledky závodů.

MS v lezení

Letošní Mistrovství světa se konalo v rakouském Innsbrucku, který přivítal rekordní počet závodníků, více než 800 lezců z 55 různých zemí.

Českou republiku přijelo reprezentovat celkem 21 závodníků.

Průběh závodů

Mistrovství světa v Innsbrucku probíhalo od 6. do 16. září. Během této doby se závodilo v celkem čtyřech disciplínách:

  • v lezení na obtížnost
  • v lezení na rychlost
  • v boulderingu
  • v olympijské kombinaci, která vznikla spojením těchto tří výše zmíněných disciplín, a která bude poprvé představena na Letních olympijských hrách v Tokiu roku 2020

Výsledky

Česká reprezentace vybojovala na Mistrovství světa v lezení dvě stříbrné medaile. Obě stříbrné příčky obsadil Adam Ondra.

První stříbrnou medaili získal Adam Ondra v lezení na obtížnost. V této disciplíně se na krásném šestém místě umístil i český reprezentant Jakub Konečný.

Druhou stříbrnou medaili Adam Ondra vybojoval ve finálovém závodu olympijské kombinace, kde zvítězil v lezení na obtížnost, jako druhý se umístil v boulderingu a jako pátý skončil v lezení na rychlost.

Za disciplíny bouldering na lezení a rychlost si sice nikdo domů medaili nepřivezl, nicméně pěkný výkon předvedl Jan Kříž, který vybojoval 8. místo v lezení na rychlost. A také Hana Křížová, která se umístila na 42. místě, a se svým časem 10, 477 s tak stanovila nový český rekord v kategorii juniorů.

Všem českým reprezentantům patří velké díky a gratulace. A do dalších závodů přejeme mnoho štěstí! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *