První lezecký tábor horezdar se vydařil a těšíme se na další


V červenci jsme uskutečnili první ročník příměstského lezeckého tábora, který se konal v týdnu od 18. do 22. 7. v Praze. Cílem bylo nejen podpořit mladé sportovce k pohybu, ale přiblížit jim tento zajímavý sport. Úkolem bylo se naučit základy lezení na umělé stěně i v přírodě a naučit malé horolezce, jak se správně uvázat, jak jistit, jak se bezpečně pohybovat pod stěnou a další základní návyky. Ač byl tábor krátkého trvání, všichni si jej náramně užili. Léto, sluníčko, zábava, hry, lezení, nová přátelství. Tento souhrn hesel zjednodušeně vystihuje náladu letního tábora, ale pojďme se podívat blíže na táborový program.

Celotáborová hra

Výstup na vrchol hory Kančendžengy, třetí nejvyšší horu světa. Tak zněl cíl naší celotáborové hry. Na začátku tábora jsme se rozdělili do dvou týmů a každému týmu byl přidělen jeden horský vůdce, který expediční tým prováděl po trase. Během tábora jsme hráli tematické hry a soutěžili o to, kdo za den nasbírá více bodů a posune se tak na trase blíže k vrcholu.

Denní program

Každý den jsme se sešli před devátou hodinou na smluveném místě. Tedy v areálech DDM Praha 4, v zábavných dětských centrech Vltavan a Hobby centrum. O páté hodině odpolední si děti vyzvedli rodiče a my se vždy už těšili na následující den.

V pondělí jsme výpravu začali ve Vltavanu, kde jsme v rámci celotáborové hry soutěžili na nízkých i vysokých lanových překážkách a prolézačkách, boulderovali, a sportovali.

Úterý jsme strávili v Hobby centru, kde jsme téměř celý den soutěžili v lezení a boulderových hrách.

Ve středu jsme podnikli pěší výlet k Branickým skalám, lezecké vápencové lokalitě, opět si zahráli spoustu her, mimo jiné i v lesním prostředí u vyhlídky Dobeška.

Ve čtvrtek jsme se vydali na Hostivař do místního lanového parku. S dětmi jsme absolvovali trať na vysokých lanových překážkách pod vedením školených instruktorů a zpět jsme se vraceli s dalším adrenalinovým zážitkem.

Velké finále

V pátek nás čekalo vyvrcholení celotáborové hry. Poslední soutěže a hry, které naše expediční týmy posunuly blíže k vrcholu Kančendžengy. Na posilněnou jsme si společně na ohni opekli špekáčky a pak nás čekalo závěrečné hledání bájného pokladu, ukrývajícího se na vrcholku hory. Rébusy, mapky, šifry, které musely týmy rozluštit, vedly ke vzájemnému spojení týmů a úspěšné dohledávce pokladu. V truhle už na děti čekaly zasloužené odměny.

[bar id=”1541″]

Další ročník

Vzhledem k tomu, že první ročník našeho příměstského tábora proběhl úspěšně, bychom jistě rádi uskutečnili i další ročník letního tábora, kde bychom se opět věnovali lezení, boulderingu, lanovým překážkám a spoustě her a zábavy.

HORE ZDAR

Pokud se chcete vědět o dalších táborech, sledujte naší stránku lezecký tábor a mějte aktuální informace.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *