Žulové lezení v Šemnici u mostu

První podzimní víkend jsme vyrazili směrem Karlovy Vary. Na Karlovarsku jsme navštívili pár známých míst, vyzkoušeli novou via ferratu v Nových Hamrech a mimo jiné se podívali do Šemnice, kde žulové skály vyzývají k příjemnému polezení nad břehem řeky Ohře.

Popis oblasti

Pokud do šemnické přírody vyrazíte, vybírat si můžete mezi šesti skalními sektory, tyčících se ve výškách přibližně 10 – 20 metrů. Žulové skály nabízí celkem 63 odjištěných cest o obtížnosti 2 – 7+, a tak si zde zaleze pokročilý lezec i úplný začátečník.

Některé masivy lze obejít shora a založit si tak jištění top – rope. Ovšem i tahání méně obtížných cest na prvním je poměrně snadnou záležitostí. Neboť skály jsou mírně klopené ve směru lezení a je zde dostatek spár, polic a trhlinek.

Cesty jsou odjištěny lepenými borháky, kterých je na skalách relativně poskrovnu. Nicméně na cestách se lze dojišťovat třeba vklíněnci či smycemi.

Celkem šest žulových skal se tyčí nad břehem řeky Ohře v tomto pořadí vedle sebe, pár či několik desítek metrů vzdálených od sebe:

  • Hlavní masiv
  • Boulovatá
  • Sluneční
  • Skříň
  • Západní
  • Špačkárna

Jak ke skalám?

My jsme vyrazili směrem od Ústí nad Labem – Teplice – Bílina- Chomutov – Klášterec nad Ohří – Ostrov. V Ostrově jsme sjeli z dálnice, projeli obcemi Bor a Pulovice až do obce Šemnice. Zde je most přes řeku Ohři. Ještě před mostem lze odbočit po cestě vpravo, projet podél pravého břehu řeky chatovou osadou a auto nechat u řeky, v blízkosti hlavního masivu. Anebo lze přejet most a auto nechat zaparkované na druhé straně řeky, jako jsme to udělali my.

GPS: 50.2467150N, 12.9592894E

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *