Císař Spring Challenge 2018

Již po deváté se můžeme těšit na jarní závod v přírodním víceboji ze série Císař Challenge! I v letošním roce proběhne tento závod v malebné krajině Labských pískovců. Pro letošní ročník jsou navíc přichystány jisté obměny a novinky.

Termín závodu

Císař Spring Challenge se uskuteční v sobotu 14. dubna. Prezentace pro účastníky závodu bude probíhat během pátečního večera od 18 do 22 hodin, případně pak ještě v sobotu ráno.

Místo konání závodu

Závod je situován v prostředí Labských pískovců, konkrétně v lokaci Ostrov u Tisé a jeho okolí. Konání závodu bude probíhat v místě Autokemp pod Císařem.

Novinky pro letošní ročník

  • Nové rozdělení kategorií
  • Hromadný start v daných kategoriích
  • Přidání disciplín: bungee running a slaňování

Závodní kategorie

Závodní tým je tvořen dvojicí závodníků. Novinkou je rozdělení kategorií na PRO (tedy profi závodníky) a HOBBY. Tyto kategorie se od sebe liší náročností závodu – délkou trati a skladbou disciplín. PRO a HOBBY kategorie se dále dělí na muži, ženy a mix.

Závodní disciplíny

Hlavními disciplínami závodu zůstává orientační běh a MTBO, s povinnými kontrolami. Tyto hlavní okruhy jsou proloženy dalšími sportovními disciplínami, které jsou nově rozděleny dle kategorií.

 

Tedy, pro kategorii PRO připadá:

  • pískovcové lezení, bouldering, lanové překážky, jízda na kánoi, letní biatlon
  • délka závodu je přibližně 55 km.

A závodníci v kategorii HOBBY se mohou těšit na:

  • bouldering, bungee running, slaňování, lanové překážky, jízdu na kánoi a letní biatlon
  • délka závodu je přibližně 30 km.

Průběh závodu

Již v pátek večer bude od 18 do 22 hodin probíhat prezentace závodníků. Ti, jež nebudou ubytováni na místě, se mohou prezentovat v sobotu od 8 hodin ráno. Kategorie PRO do 8:30 a kategorie HOBBY do 9:30.

Startovat se bude ve třech vlnách dle rozdělení do kategorií. Hromadný start pro kategorii PRO (muži, ženy, mix) započne v 9:00, pro kategorii HOBBY (muži a ženy) v 10:00 a jako poslední odstartují mixy v kategorii HOBBY, a to v 11:00.

Na závěr se závodníci i fanoušci mohou těšit na vyhlášení výsledků, které proběhne v 19 hodin a samozřejmě na afterparty.

Kapacita je omezena na 80 závodních týmů. A tak neleňte doma a přijďte si zazávodit, ať už jste profi závodník a nebo sportovní nadšenec, který se nebojí výzvy! Přihlásit se můžete na facebookových stránkách závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *