Uzavírky lezeckých lokalit

Uzavírky České Švýcarsko a Labské pískovce

Aktualizováno: 19.3.2018

Od 1. března nás opět čeká uzavření některých oblastí Českého Švýcarska a Labských pískovců z důvodu hnízdění sokola stěhovavého, čápa černého a výra velkého. Uzavírka platí až do 30. června a věříme, že jako předešlé roky, bude uzavírka horolezci respektována a dodržována :).

Nejen, že lezení je přísně zakázáno, zakázán je i vstup do oblastí, které jsou uzavřeny. Oblasti, kterých se uzavírka týká, jsou vyznačeny v přiloženém dokumentu níže. Pokud si nebudete jisti, uzavírky jsou vyznačeny i páskou v terénu.

PDF icon Konkrétní uzavřené oblasti (zdroj: ČHS)

Uzavírky ve stejném termínu jsou obvyklé i pro další lezecké a turistické oblasti v Labských pískovcích. I zde tedy můžete narazit na informace o uzavřených oblastech. V oblasti Tiských stěn se jedná například o některé vrcholy oblasti Modřínu (okolí Rajské věže), mimo stěny například i v Ostrově (okolí věže Obr). Uzavírky až do 30. června.

Letošní rok však přinesl nepříjemnou změnu pro Labák. Pro následující tříleté období zde došlo k rozšíření plošných zákazů lezení. Více informací o této uzavírce se dozvíte ve velmi zajímavém článku o uzavírce Labáku na Emontaně. Nezbývá nám než i tuto uzavírku striktně dodržovat a doufat ve společný kompromis pro další období.

Další uzavírky lezeckých lokalit

Ve stejném termínu z důvodu hnízdění dochází i k uzavírce v Průčelské rokli do 30. června.

V Suchých skalách bez konkrétního data uzavírka Sokolí věže.

 

Z důvodu výměny jištění bude uzavřena oblast Roviště pouze však ve dnech 17. – 18. března.

 

Pískovcová sezóna pomalu začíná a nám nezbývá než si užít zbytek překrásných vrcholů, které na nás v Labských pískovcích čekají :).

1 myšlenka u článku “Uzavírky lezeckých lokalit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *