Na výlet do Libereckého kraje? Objevte turistické cíle i umění místních výrobců

Je sice nejmenší v republice, zato nabízí rozmanitou přírodu, historii a vyžití pro celou rodinu. Nejen v Jizerkách, Krkonoších nebo na pláži u Máchova jezera ale můžete objevovat místní specifika. Navštivte zdejší výrobce a ochutnejte regionální dobroty nebo si vyzkoušejte řemeslo a nakupte originální dárky.

Tradiční výroba, řemeslná zručnost a výtvarné dovednosti mají na severu Čech dlouhodobou tradici. Skláři, textiláci, výrobci šperků, české bižuterie, výrobci potravin a další mistři řemesel svým věhlasem už dávno přesáhli hranice Libereckého kraje. Když ale do kraje přijedete, můžete vše ochutnat, a hlavně zažít na vlastní kůži! Spojte výjimečný zážitek s podporou místních řemeslníků – vyrobte si ruční papír, na kruhu vytočte hrneček, můžete si upéct chleba nebo vyrobit skleněnou květinu. Odvezete si vzpomínky i hezký suvenýr.

Kde se dozvíte vše potřebné? Inspirujte se na internetových stránkách www.lksobe.cz.
Portál nabízí přehlednou databázi regionálních producentů působících na území Libereckého kraje, držitelů regionálních značek – Regionální produkt Jizerské hory, Krkonoše originální produkt, Regionální produkt Český ráj a Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj nebo dalších ocenění jako Výrobek roku Libereckého kraje.

Profil konkrétního výrobce či producenta představuje v krátkém popisu a je doplněn o informace kde ho najdete a v případě, že vlastní e-shop, nechybí odkaz. Všichni představovaní výrobci jsou rozděleni do přehledných kategorií. Stačí si jen vybrat, co vás zajímá a vyrazit za novými zážitky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *