Ostrov Čarodějů 2023

Před třiceti lety byl natočen dokumentární snímek Ostrov Čarodějů, který je známý především v lezecké komunitě. V tomto snímku vystupují známí pískaři Jiří Slavík zvaný Prcas a Karel Bělina. Ve snímku se prolíná právě pískovcové lezení a záběry ze stejnojmenného festivalu Ostrov Čarodějů, který se konal v Ostrově u Tisé. Kromě pálení čarodějnic, oslav 1. máje, lezení na písku, si lidé mohli užít také popíjení piva při poslechu známých hudebních umělců. Vystoupili zde např. Zuzana Michnová, Petr Kalandra či kapela Jablkoň.

Festival Ostrov Čarodějů po 30 letech

No a nyní, 30 let od doby vzniku onoho lezeckého snímku, máme to štěstí, že se můžeme zúčastnit ostrovského festivalu i my, kteří v té době byli ještě v plenkách!

Kdy a kde?

Takže kde, to je asi jasné. V Ostrově u Tisé, v autokempu pod Císařem, tak jako před lety. A kdy? Fesťák započne v pátek 28. dubna 2023 v 17 hodin a ukončen bude na 1. máje taktéž v 17 hodin.

Co se bude dít?

Program tohoto kulturně lezeckého festivalu bude nabitý. Těšit se můžeme na přednášky, workshopy, lezení, orientační běh, jógu, pivo, skvělou muziku aj.

  • Pátek 28. 4. – přednášky – Háček, Tomajda, k poslechu – Kohoutí stopa a Olda Kotyza
  • Sobota 29. 4. – přednáška – Anča Kuchařová, workshop – jak osazovat fixní jištění, zakládání smyček, orienťák, přednáška – Špek a Prcas, promítání Ostrova Čarodějů, k poslechu – Nahoře, Secret Sakra, Jablkoň
  • Neděle 30. 4. – dobrovolná brigáda ve skalách, přednáška – Ondra Beneš a Karel Bělina, pálení čarodějnic, k poslechu – Lessyho Woheň, Pocta Zuzaně Navarové, Pitralon
  • Pondělí 1. 5. – přednáška – Horská služba z Tisé, přednáška – Václav Sojka za NP České Švýcarsko

Připomeňte si, jak festival probíhal v roce 1993 :). Aktuální informace se dozvíte na Facebook stránkách události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *