PF 2016


Rok 2015 lze v oblasti horolezectví vyhodnotit jako velmi úspěšný. Skalní horolezectví, lezení na umělých stěnách, či via ferraty si získali mnoho nových příznivců.

Ať už se člověk pohyboval na skalách v přírodě nebo v areálu mezi umělými stěnami, nabyl během roku mnoho nových poznatků, prožil adrenalinové zážitky a třeba i uzavřel mnoho nových přátelství.

Rozvoj zaznamenal lezení na rekreační i profesionální úrovni. A tak se ve vrcholových knihách objevuje stále více zápisů.

Rok 2015 přinesl nové události v oblasti sportovního lezení. Nejen že narostl počet pořádaných závodů a soutěžících, ale také byl úspěšný návrh na zařazení sportovního lezení do programu letních olympijských hrách, a probojoval se do užšího výběru. Je tedy velmi možné, že bude právě sportovní lezení na OH v Tokiu.

Velké díky patří Českému horolezeckému svazu, který podporuje horolezectví v České republice již 25 let. Zasluhuje se zejména o údržbu skalních oblastí v rámci ochrany přírody, o organizaci soutěží a kurzů, bezpečnostní stránku horolezectví a o propagaci lezení ve všech výkonnostních úrovních.

Vzhledem k tak vzrůstajícímu zájmu o horolezectví lze očekávat, že lezení si najde spoustu dalších příznivců, pro které se horolezectví stane nejen náplní volného času, ale třeba i formou životního stylu. Pro rok 2016 plánujeme velké změny na našem portálu a to především v poskytování informací, které využijete nejen v horolezectví, ale i při turistice.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *