Na zimní treking s nesmeky

Pokud se chystáte na trek v zimním období, jistě by ve Vaší výbavě neměly nesmeky chybět. Tyto nasazovací pomůcky, které se připevňují na trekové boty, zabrání možnému uklouznutí na zledovatělém povrchu a zajistí tak snadnější chůzi v rovném či kopcovitém terénu. Samozřejmě je lze využít i na běžnou chůzi ve městě, či při běhu. Připevnit se mohou na různé typy bot.

Jaké existují druhy nesmeků?

Nesmeky mohou být celořetízkové, gumové s hroty, gumové v kombinaci s řetízkami anebo ve formě nasazovacích gumových pásků s hroty.  Nesmeky se vyrábějí v dané velikosti či regulovatelné s použitím na různé velikosti bot. Jejich cena se pohybuje již od 100 Kč. Ale pořídit lze i nesmeky za cenu okolo 1500 Kč. Samozřejmě záleží na značce a typu. Levnější nesmeky se rychleji opotřebují a hroty otupí.

Výhoda této outdoorové pomůcky je v možnostech využití. Není třeba žádná speciální obuv a proto lze nesmeky použít na jakýkoliv boty a to například i na boty společenské či lodičky a proto můžete toto malé vybavení používat i mimo vaše expediční a turistické výlety.

Jak vybrat ideální nesmeky?

Nesmeky nesmí klouzat na žádném povrchu. Musí pevně držet na botě a neklouzat z boty ani při pohybu v hlubokém sněhu. Proces připevňování nesmeků k botám by měl jít provést pohodlně i v rukavicích.

Test nesmeků Magic Spiker

My jsme na treku po Krkonoších otestovali nesmeky Magic Spiker, zakoupené v Hudy. Jejich cena se pohybuje od 180 Kč. Jedná se o gumové nesmeky s hroty. Aplikace nesmeků na boty probíhala bez problému, ovšem bylo nutné sundat rukavice. Při pohybu na zledovatělém povrchu bezpečně bránily podklouznutím. Ovšem jak dlouhodobá bude jejich životnost, musíme ještě nadále testovat.

2 myšlenky u článku “Na zimní treking s nesmeky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *