Via ferrata Alpiner Grat

Pokud se vydáte objevovat ferraty v okolí německého Oybinu, vedle známe ferratty Zadrátovaná jeptiška, máme pro vás další tip. „Céčková“ ferrata Alpiner Grat, která je jednak méně frekventovaná a také o komplexně o něco složitější oproti Jeptišce.

Obtížnost Délka Převýšení
C 96 metrů 64 metrů

Popis ferraty

Ferrata začíná nástupem po kramlích a dále postupuje po hřebeni pískovcového masivu. Materiál ferraty je pevná a nedrolivý. I přesto ale dodržujte pravidla lezení na pískovci – zákaz lezení za mokra. Kramle jsou umístěny dále od sebe než například na výše zmíněné Jeptišce, proto i celá cesta může být pro některé náročnější. Exponovaných míst je v průběhu cesty několik, ale především začátečníci uvítají možnost několikrát si během výstupu odpočinout.

Cesta končí překrokem na masiv, odkud lze pokračovat dále na vyhlídku, která je viditelná z ferraty.

Jak se k ferratě dostanete?

Nejlepším výchozím místem je parkoviště Hochenwaldblick (alternativou je výše umístěné parkoviště Kammloch), odkud pokračujte po neznačené turistické trase směrem nahoru. Neopouštějte cestu než dorazíte ke skalním masivům. Ferrata je od cesty vidět. Trasa od parkoviště je dlouhá 800 metrů vám nezabere více než 20 minut. Cesta je navíc rovná a široká, lze tedy k ferratě dojet třeba na kole

Sestup

Pro sestup se vydejte na vrcholku dolů po žluté turistické cestě než narazíte na neznačenou křižovatku, po které jste k ferratě dorazili. Po 1 kilometru dorazíte zpět na výchozí parkoviště.

V okolí

Na masivu vás čeká celá řada vyhlídek na Oybin. Výlet při nástupu nebo sestupu lze prodloužit po značených turistických trasách. Za zmínku stojí například i dvojice skalních věží Kelchsteine a Kelchsteinwächter, které se nacházejí asi 200 metrů po zelené směrem dolů od parkoviště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *