Ať vás příroda nezaskočí

Po náročném týdnu přichází víkend a rázem se změníte v dobrodruhy, kteří chtějí objevovat svět, toulat se napříč nížinami i pohořími, zdolávat vrcholy hor a nebo jen tak procitnout a splynout s přírodou. Nad plamenem si pak ohřát porci jídla, ustlat si v lese a zapomenout, aspoň na chvíli, na okolní svět.

Tak právě pro vás, milovníky pobytu v přírodě, jsme přichystali přehled materiálu, který by ve vaší výbavě na výpravách neměl chybět a pomůže vám se vyvarovat nepříjemným situacím daleko od civilizace.

Filtrace vody v přírodě

Už vás nebaví nosit na cestách balení pet lahví na zádech a raději byste dali přednost vodě z horských jezírek a lesních potůčků? Ale pozor, i křišťálově čirá voda v sobě může ukrývat bakterie a viry, které by mohli znepříjemnit pokračování vaší cesty. Nikdy totiž nevíte, zda o pár desítek metrů blíže k prameni, neleží na břehu vody mrtvá zvěř, která by mohla vodu kontaminovat.

Tyto vychytávky vám nejen ušetří místo v batohu, ale v případě, že se ocitnete mimo dosah pitné vody, vám mohou zachránit život. Voda je přeci základ.

Vodní filtry Steripen

Právě z těchto důvodů je vhodné přibalit do batohu některý z vodních filtrů značky Steripen, který přemění přírodní vodu na pitnou v několika desítkách vteřin. Odstraní ji od nežádoucích bakterií, virů, a prvoků. Přenosný vodní filtr je navíc velmi skladný a lehký a tak se nemusíte obávat, že by zatížil váš batoh.

Steripen byl mimo jiné ohodnocen asociací Water Quality Associacion, za bezpečné a kvalitní čištění vody. Proto doporučujeme zvolit při výběru vodního filtru právě tohoto osvědčeného výrobce, který vás zaručeně nezklame. Vybrat si pak můžete z různých druhů filtrů, které se liší zdrojem dobíjení. Vodní filtry jsou poháněny buďto ručně, bateriemi či dobíjením.

Steripen tlačítko

Vaření v přírodě

Kde více si vychutnáte jídlo než právě v přírodě? Výrobce GSI Outdoors přichází na trh s produkty, se kterými bude vaření v přírodě opravdovou zábavou. Čeká na vás škála produktů od vařičů, po servírovací nádobí. Vše vyrobeno z kvalitních, odolných, lehkých materiálů, které díky skladnosti zaberou na cestách minimum místa.

Vodu z pramene si můžete přefiltrovat přímo do cestovní láhve, která se vejde do každého batohu. Překapávaná káva, připravená na cestovním minipressovači, bude velkým prožitkem pro všechny milovníky kávy. Teplou kávu či čaj pak můžete uchovat v kvalitních nerezových termoskách. Až si připravíte pokrm na pánvičce či v malém hrnci na plynovém vařiči, naservírovat jej můžete do misek různých rozměrů, ze kterých si na pokrmu zaručeně pochutnáte. A že by se vám zatoulal některý z příborů se nemusíte bát, když si jej pořídíte v ucelené sadě.

Vychytávky pro vaření

GSI Outdoors  se soustředí zejména na multifunkčnost a praktičnost výrobků, které usnadní proces vaření v přírodě. A tak přišel s řadou vychytávek, které každý turista jistě ocení.

Celé sady nádobí pro jednotlivce, pár či celou rodinu do sebe skvěle zapadnou, vejde se do nich i vařič a tak si najdou místo v každém zavazadle. Navíc každý díl může být multifunkčně využit. Nepropustný obal na sadu můžete naplnit vodou a využít jej k umytí nádobí. Dno nádoby lze využít jako krájecí prkýnko. Díky odnímatelnému neoprenovému obalu na miskách a hrnečcích se nemusíte bát, že si spálíte ruce. A ve víku je otvor pro snadné pití, které současně zabrání vlítnutí hmyzu dovnitř nádoby.

GSI tlačítko

Zdravotnické vybavení na cesty

Troufli byste si na výpravu do hor nebo na skály bez lékárničky? Tato nezbytnost je ovšem povinnou součástí vaší výbavy pro případnou první pomoc ale i pro léčbu drobných zranění, která by mohla znepříjemňovat vaše cesty! S vybavením od Lifesystems se budete cítit bezpečně na každé vaší výpravě do přírody.

Mezi produkty, které Lifesystems nabízí, patří různé druhy a velikosti lékárniček s veškerým potřebným materiálem.

V případě, že provozujete třeba vysokohorskou turistiku, kde je sluneční záření nebezpečnější, jistě oceníte řadu opalovacích krémů, které jsou určeny pro pobyt ve vyšších nadmořských výškách. Lifesystems nabízí i krémy, které ocení třeba potápěči a plavci, neboť ochrání nejen před slunečními paprsky ale i před případným žahnutím medúz.

Setkali jste se na vašich cestách s otravným hmyzem? I pro tento případ má Lifesystems řešení. Kvalitní repelenty s dlouhotrvajícím účinkem, či ochranný systém s náplní, která zneškodní hmyz ve stanu. Případně můžete vyzkoušet některou ze škály nabízených moskytiér. Další zajímavostí jsou určitě pomůcky, které vám pomohou v případě nouze. Svítilny, zapalovače a podpalovače které jsou výkonné i za větrného a deštivého počasí, dále nouzové úkryty pro jednotlivce i skupinu osob, či vaky z termofólie.

Řada Littlelife je určená pro ty nejmenší a věnuje se jejich bezpečnosti i komfortu při cestování.

Lifesystems tlačítko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *