Ferrata Hluboká

Zajištěná cesta vedoucí podél řeky Vltavy byla pro velký zájem prodloužena z původních 150 metrů na 550 metrů. Aktuálně se tak jedná o nejdelší ferratu vedenou nad hladinou řeky v ČR.

Popis ferraty

Ferrata se nachází nedaleko města Hluboká nad Vltavou, na skalním útvaru v přírodní rezervaci Karvanice.

Zajištěná cesta je vedena nad hladinou řeky ve výšce od 1 do 8 metrů nad vodou.

První část ferraty, dlouhá 150 metrů, značena A – je na stupnici obtížnosti označena písmenem B. Druhá část ferraty, značena B, je dlouhá 400 metrů a poněkud náročnější. Na lezce tu čekají technicky obtížnější pasáže. Náročnost této délky je C/D.

Ferrata je jednosměrná. Zpět je nutné vrátit se lesní cestou.

Cesta je doplněna železnými stupy.

Přístup k ferratě

K ferratě můžete dojít pěšky, dojet na kole anebo se svézt loďkou. Nástup na ferratu začíná na vodním mole, k němuž lze sestoupit z cyklostezky Vltavská – kde jest příslušné označení pro ferratu.

Okolí via ferraty

Pokud zavítáte na via ferratu Hlubokou, navštívit můžete také stejnojmenný zámek, který je od ferraty vzdálen přibližně 8 km pěší chůzí po turistické trase.

A pokud kulturním památkám příliš neholdujete, zajet můžete na obdobnou via ferratu nacházející se přibližně 30 km od ferraty u obce Bechyně. Ale pozor – jedná se o velmi náročnou ferratu. Některé pasáže se dostávají na stupnici obtížnosti až na stupeň E. Také se připravte, že většinu času budete v převisu a že stejnou cestou se musíte vrátit i zpět.

Ale co, je to výzva! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *