Poustevna – nová ferrata u Ústí nad Labem

Karel Bělina potěšil lezce další mini ferratou pod Mirkovem u Ústí nad Labem. Už jsi měl čas se tady stavit?

Pokud jsi vyznavač alpských ferratových prásků a cokoliv kratší než dvě hodiny nelezeš, tak tě touto ferratou asi moc nepotěšíme. Za nás je to ale příjemná odpolední oddechovka a moc pěkná práce nejen pro malé lezce a začátečníky.

Cesta Obtížnost Délka cesty Převýšení
Ferrata Poustevna C 50 metrů 10 metrů

Na vrchol ferraty se dá dostat ze dvou směrů a dohromady do ferraty nastoupíte pěti nástupy. Nástupy zleva jsou výrazně jednodušší, ale na nástupu zprava, který je označen obtížností C, vás už trochu zatahají ruce v převisu hned na začátku. Dále nejtěžší cesta pokračuje traverzem do středu ferraty, kde se cesty setkávají.

Via ferrata banner mapa

Všechny směry se scházejí nad bývalou poustevnou s ohništěm a s posezením. Zde je také vrcholová knížka a po zapsání už vám bude chybět pouze pár kramlí na samotný vrchol.

Kroky vedou po kramlích, které jsou především v místech, kde nejsou jiné stupy či chyty v samotné stěně. I přesto, že ferrata je krátká, její logická návaznost a využití přírodních stupů ve stěně zabaví a skvěle se hodí pro osvojení si základních pohybů a manipulace s vybavením, což se může hodit třeba i před výlezem na Pastýřskou stěnu, která je také výtvorem Karla Běliny.

Sestupuje se po cestě doprava a schází se zpět pod ferratu.

Jak na ferratu dojet?

Na ferratu lze dojet ze dvou směrů. Prvním směrem od Labe přes sídliště Skalka a dále nahoru, kde po levé straně je před zatáčkou pod obcí Mirkov vidět skála. Druhou možností, pokud se vydáte přes Mirkov, tak pokračovat dolů na Ústí nad Labem.

Zaparkovat lze přímo pod ferratou, kde na auto vidíte. Případně výše podél silnice.

Ferratu můžete spojit s pěším výletem třeba cestou na zříceninu hradu Blansko.

 

2 myšlenky u článku “Poustevna – nová ferrata u Ústí nad Labem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *