Krušnohorská magistrála – oblast Boží Dar

Rádi bychom navázali na předchozí článek, kde jsme se zaobírali běžeckými trasami v oblastech Děčínský Sněžník, Tisá, Rájec a Ostrov, a pokračovali dále po oblasti Krušných hor, až do Božího Daru.

My jsme do Božího Daru vyrazili na Nový rok. Počasí nám velmi přálo, a tak jsme si s nadšením projeli zdejší běžecký okruh po čerstvě upravené běžkařské trati. Po výkonu jsme si zašli do zdejší hospůdky na oběd, a kdyby nám zbylo po Silvestru více sil, jistě bychom se vydali i na sjezdovky, situované v těsné blízkosti centra Božího Daru.

Běžecké trasy v oblasti Božího Daru

V okolí Božího Daru je k dipozici celkem 120 km různě náročných tras. Běžecké tratě jsou pravidelně podrobovány úpravám a tak jsou snadno sjízdné. Vybírat si můžete od jednoduchých krátkých tras, položených na rovinatých plochách, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi, až po náročnější trasy delších vzdáleností. Cestou se můžete kochat krásnou přírodou božídarských rašelinišť a lesů.

Pojďme se podívat, z jakých běžeckých tratí si můžete na Božím daru vybírat. Zvolit si můžete z tras, vzdálenostně kratších, od 2 do 6 km a vedou k hranicím s Německem, směrem na Fichtelberg, Tellerhauser či Breitenbrunn. Také si můžete zvolit některý z okruhů, například okolo Božího Daru, dlouhý 4 km, delší okruh okolo Mysliven – 7 km, okolo Špičáku – 10 km, či okruh Karlův běh, který je svou délkou 20 km, nejdelší běžeckou tratí v oblasti Božího Daru. Na běžkách se můžete dopravit po trati až na Klínovec, Plešivec či do Perninku. Nutno zmínit také běžecký areál Jahodová louka, kde se nabízejí tratě v délkách 1 – 7 km. V případě, že byste si rádi zabruslili, vyrazte si na Špičácký okruh pro skating, dlouhý 6 km.

Běžecké trasy v oblasti Boží Dar na Krušnohorské magistrále
Mapa je převzata z webových stránek bozi-dar.eu.

Kudy na běžky?

Východištěm běžeckých tras je parkoviště Boží Dar – směr Karlovy Vary. Zde zpravidla pohodlně zaparkujete, běžky si ponesete na rameni přibližně 100 m a od hospůdky Špičák můžete vyrazit. Před viaduktem si můžete naplánovat trasu dle místní mapy.

Lyžování na Božím Daru

Pokud běžeckému sportu příliš neholdujete, anebo chcete vyzkoušet od každého sportu trochu, na Božím Daru si můžete i zalyžovat. Přímo u centra je situován ski areál Boží Dar – Novako. K dispozici jsou zde dva vleky o délce 200 a 300 m. Také snowtubing. Parkovat lze ihned u ski areálu na příslušném parkovišti.

Dalším ski areálem je ski areál Hranice. Zde se nachází jeden vlek, a dvě sjezdovky o délkách 500 m. Zaparkovat lze třeba na Parkovišti Pošta, který je ke ski areálu nejblíž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *