Slovenská via ferrata Tatranská kotlina

Není to tak dlouho, co jsme vám představili slovenskou via ferratu Martinské hole. Dnes trochu navážeme na sousedské zajištěné cesty a podíváme se společně trochu blíž na via ferratu HZS v Tatranské kotlině.

Ve Vysokých Tatrách se nachází pouze jedna ferrata, a sice Tatranská kotlina v bývalém lomu. Nachází se v Národní přírodní rezervaci Belianské Tatry ve východní části Tater.

Přístup k ferratě

Ferrata se nachází v Národní přírodní rezervaci Belianské Tatry ve východní části Tater. Nedaleko ferraty je Belianska jaskyňa a taktéž i placené parkoviště. Parkovat se dá i bez placení, pokud se vydáte za kostelíkem ostře vpravo směrem na Lendak, kde odbočíte po cca 400 metrech vpravo.

Vydejte se na cyklostezku směrem na Ždiar a po necelých sto metrech dorazíte k lomu, kde mimo samotnou ferratu naleznete mnoho lezeckých cest.

Popis ferraty

Ferrata má obtížnost C a délku kolem 100 m. Po cca 50 metrech se cesta dělí na dvě varianty, jedna vede přímo nahoru a druhá pokračuje do strany. Sestupová cesta je poměrně akční a je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Až cestu slezete, tak se vydejte zkusit i druhou variantu výlezu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *