Infografika – Pěšky na Sněžku

Aktualizováno: 13.12.2018

Pozor na současné uzavírky:

  • Turistická cesta Růžohorky – Sněžka: 8. října 2018 – 31. října 2019 – omezení průchodu
  • Turistická cesta Luční Bouda – Obří Bouda: 10. září 2018 – 30. září 2018 – zavřeno

Stále se chytáte na Sněžku, ale zdají se Vám všechny články příliš složité? Hledáte jednoduché informace, odkud vyrazit a kde se občerstvit? Připravili jsme pro vás infografiku, díky které již tento výlet nebudete muset oddalovat! V infografice naleznete veškeré informace přehledně umístěny. Zaměřili jsme se na délky cest, časovou náročnost, popis a barvy turistických cest. Nezapomněli jsme ani zdůraznit, za jakého počasí byste se měli pěšímu výletu vyhnout a v neposlední řadě také, kde na vaší pěší cestě načerpat síly a občerstvit se.

Náhled k infografice Pěšky na Sněžku

Podrobný popis všech cest a celé oblasti naleznete v článku Pěšky na Sněžku. Pokud se chystáte na Sněžku v zimě, přečtěte si o výběru cesty na zimní Sněžku.

  1. Ahoj , včera jsme s kamarádkou podnikli cestu Růžové hory pěšky na Sněžku a bavili jsme se o původu kamení – pravděpodobně žuly , která se povaluje po celé cestě , tento kámen je z původní cesty nebo je to příprava na rekonstrukci jaký je jeho původ prosím ? Můžeme dát prosím někdo info nebo komentář ? děkuji Radek

    1. Ahoj, chodník od Růžohorek se plánuje vyměnit. Dle informací KRNAPu bude původní vápencové podloží odstraněno a nahrazeno vhodnějšími materiály – kamením, které je podél cesty připraveno. Chodník a schodiště má být opraveno, aby se turisté drželi na vyznačených trasách :). Po dobu oprav má být bohužel trasa Růžohorky – Sněžka uzavřena, Dominik

  2. Super, na Sněžku jsem se chystal dlouho, ale vždy jsem byl líný dohledat potřebné informace :D. Tady jsou ale pěkně pohromadě :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *