Ubytování v Krkonoších

Krkonoše stojí za to projít křížem krážem. Prozkoumat zajímavá zákoutí a přírodní skvosty hor, okusit jedny z nejhezčích výhledů do rozlehlých krajin a kopců. Zažít krásy krkonošských hor, k tomu celodenní výlet zkrátka nestačí, u nás se můžete inspirovat, jaké možnosti ubytování v Krkonoších máte.

Rozhodněte se tak pro pobyt v krkonošských horách alespoň na pár dní a ubytujte se dle libosti a vašich potřeb. Nabídka ubytování v Krkonoších i Podkrkonoší je velmi široká, a tak si tu každý přijde na své. Od kempů, chat a chalup, rodinných penzionů, po luxusní apartmány v hotelech.

Ubytování v chatě či chalupě

Pokud jste milovníky přírody, samoty a klidu, jistě upřednostníte ubytování v krkonošských chalupách, které bývají situovány na samotách krkonošské přírody. Tyto chaty a chalupy lze leckdy pronajmout i celé, a tak si s rodinou a blízkými můžete užít nikým a ničím nerušenou dovolenou. Navíc se nemusíte řídit nastaveným režimem stravování.

V pronajaté chatě zažijete pohodlí domova, kdy je vám k dispozici veškeré vybavení chaty.

Ubytování v hotelu

V případě, že holdujete kvalitním službám a péči, možná zvolíte ubytování v luxusních horských hotelech, kde se o vás personál dokonale postará. Od zajištění komfortu ubytování, plné penze, po péči v relaxačních centrech. Nabídka horských hotelů v Krkonoších je velmi rozsáhlá.

Zpravidla jsou hotely umístěny v centrech horských městeček, jako je Pec pod Sněžkou či Špindlerův Mlýn. Narazit můžete ale i na hotely situované ve vyšších nadmořských výškách, které všechny tyto služby nabízí. Například takový hotel Luční Bouda, který se nachází v blízkosti Sněžky, má ve své nabídce i lázně, masáže, či fitness centrum.

Ubytování v kempu

Pokud spíše preferujete nocování ve vlastním stanu, v oblasti Krkonoš naleznete i autokempy, které jsou situovány spíše v podhůří Krkonoš. Například autokempy v okolí Vrchlabí, či Trutnova, v Rudníku či Špindlerově Mlýně.

Celoroční vyžití v Krkonoších

Krkonoše jsou turisticky atraktivní lokalitou po celý rok. V zimním období si návštěvníci mohou užít lyžování v mnoha ski areálech, jízdu na běžkách po upravených stopách či zimní turistiku. V mrazivém období stojí za to podniknout zimní výstup na Sněžku. Na vrcholku čeká na turisty často nádherná podívaná do okolí, které se schovává pod vrstvou inverzní mlhy, zatímco na Sněžce panuje slunečné jasné počasí. Pro dětské radovánky pak jistě přijdou vhod zimní atrakce v podobě sáňkařské dráhy či snowtubingu.

V letních měsících si zase přijdou na své vášniví cyklisté a turisté. V létě se turisté mohou na vrchol Sněžky dokonce přiblížit lanovkou. A nebo zkusit některou ze zajímavých pěších cest při pěší túře na Sněžku. I přes léto je v Krkonoších k dispozici spousta atrakcí, jako jsou lanové dráhy či bobové dráhy. V letní a zimní sezoně jsou pak dopravci zajištěny cyklobusy a skibusy, které vás přiblíží do hor.

1 myšlenka u článku “Ubytování v Krkonoších

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *